AKADEMIA KICI KOCI- program edukacyjny dla przedszkola

AKADEMIA KICI KOCI
program edukacujny dla przedszkola

Życie przedszkolaka to prawdziwa przygoda. Każdy dzień przynosi nowe radości, odkrycia, ale też wyzwania. Bywa trudno, bo wszystko jest zupełnie nowe! O wiele łatwiej jest poznawać świat, gdy obok jest ktoś bliski.

A gdyby tak podejmować wyzwania u boku ulubionej bohaterki?

Celem akcji jest pokazanie, że o wiele łatwiej i przyjemniej dziecko może odkrywać świat z ulubioną bohaterką – Kicią Kocią u boku.

Kicia Kocia poprzez zabawę nie tylko pomaga dzieciom utrwalać podstawową wiedzę dotyczącą liczb, liter, kształtów czy kolorów, ale podejmuje też ważne kwestie, takie jak zasady bezpieczeństwa, dobrego wychowania, wyrażania emocji i wiele wiele więcej!

———————————————————————————————————————————–

ZADANIE NUMER 1- POCZTÓWKA DO KICI KOCI

W ramach programu Akademia Kici Koci przedszkolaki zrealizowały zadanie numer 1, które polegało na narysowaniu pocztówek dla Kici Koci oraz wysłaniu ich na adres wydawnictwa. Dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły kartki, na których przedstawiały siebie i swoją miejscowość, następnie nakleiły pozdrowienia, spakowały pocztówki do koperty i wyruszyły na pocztę. Ze względu na pandemię dzieci nie mogły wejść na pocztę, jedynie przedstawiciele grup zakupili znaczki i nakleili na kopertę. Niebawem Kicia Kocia otrzyma pocztówki od przedszkolaków z Bobrka.