AKADEMIA KICI KOCI- program edukacyjny dla przedszkola

AKADEMIA KICI KOCI
program edukacujny dla przedszkola

Życie przedszkolaka to prawdziwa przygoda. Każdy dzień przynosi nowe radości, odkrycia, ale też wyzwania. Bywa trudno, bo wszystko jest zupełnie nowe! O wiele łatwiej jest poznawać świat, gdy obok jest ktoś bliski.

A gdyby tak podejmować wyzwania u boku ulubionej bohaterki?

Celem akcji jest pokazanie, że o wiele łatwiej i przyjemniej dziecko może odkrywać świat z ulubioną bohaterką – Kicią Kocią u boku.

Kicia Kocia poprzez zabawę nie tylko pomaga dzieciom utrwalać podstawową wiedzę dotyczącą liczb, liter, kształtów czy kolorów, ale podejmuje też ważne kwestie, takie jak zasady bezpieczeństwa, dobrego wychowania, wyrażania emocji i wiele wiele więcej!

———————————————————————————————————————————–

ZADANIE NUMER 1- POCZTÓWKA DO KICI KOCI

W ramach programu Akademia Kici Koci przedszkolaki zrealizowały zadanie numer 1, które polegało na narysowaniu pocztówek dla Kici Koci oraz wysłaniu ich na adres wydawnictwa. Dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły kartki, na których przedstawiały siebie i swoją miejscowość, następnie nakleiły pozdrowienia, spakowały pocztówki do koperty i wyruszyły na pocztę. Ze względu na pandemię dzieci nie mogły wejść na pocztę, jedynie przedstawiciele grup zakupili znaczki i nakleili na kopertę. Niebawem Kicia Kocia otrzyma pocztówki od przedszkolaków z Bobrka. 

———————————————————————————————————————————–

ZADANIE NUMER 2- KICIA KOCIA I PRZYJAŹŃ

Starszaki zrealizowały zadanie numer 2. Wysłuchały historii z książeczki pt.: „Kicia Kocia nie chce się tak bawić!”, a następnie rozmawiały o tym kto to jest przyjaciel, jakie powinien mieć cechy i jak powinien postępować. Wspólnie wykonały plakat przedstawiający cechy prawdziwego przyjaciela, który zawisł na tablicy w przedszkolu. 

———————————————————————————————————————————–

ZADANIE NUMER 3- KICIA KOCIA I EMOCJE

Dzieci z najmłodszej grupy zrealizowały wyzwanie numer 3. Rozmawiały o emocjach, dowiedziały się co to są emocje, nazywały je i próbowały namalować. Maluchy  wspólnie zastanawiały się jak można poradzić sobie ze złością i smutkiem.

———————————————————————————————————————————–

ZADANIE NUMER 4- KICIA KOCIA SEGREGUJE ŚMIECI

Wśród wyzwań Kici Koci nie mogło zabraknąć zadania ekologicznego. Maluszki zrealizowały zadanie numer 4- utrwalały umiejętność prawidłowego segregowania śmieci. Do specjalnie przygotowanych pojemników wrzucały odpowiedni odpady. Doskonaliły przy tym także umiejętność rozpoznawania i nazywania kolorów. Mali ekolodzy doskonale poradzili sobie z tym wyzwaniem.

———————————————————————————————————————————–

ZADANIE NUMER 5- KICIA KOCIA I WITAMINOWE PRZYJĘCIE

Podsumowując cykl zajęć o darach jesieni- warzywach i owocach, u maluszków odbyło się witaminowe przyjęcie. Smakowite owoce i warzywa zagościły na stole. Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki!

———————————————————————————————————————————–

ZADANIE NUMER 7- KICIA KOCIA I ŚNIEG

Korzystając z pięknej zimowej pogody dzieci zrealizowały zadanie numer 7. Po spacerze ulepiły bałwana na przedszkolnym placu zabaw. Radość była ogromna! Tak długo wszystkie przedszkolaki czekały na śnieg. 

———————————————————————————————————————————–

ZADANIE NUMER 8- KICIA KOCIA I ŚWIĘTA

Przed samymi Świętami udało nam się zrealizować zadanie numer 8- przygotowaliśmy świąteczne pierniczki według przepisu Kici Koci. Wyszło wspaniale! Dekorowanie i ozdabianie ciastek to była świetna zabawa!

———————————————————————————————————————————–

ZADANIE NUMER 9- RECEPTA KICI KOCI

Jesienno- zimowy czas sprzyja przeziębieniom. Pogoda jest kapryśna i łatwo się rozchorować. Starszaki zastanawiały się, jak można wspomóc odporność, aby choroby nas omijały. Po wysłuchaniu opowiadania z książeczki pt.: „Kicia Kocia jest chora” postanowiły opracować recepturę na rozgrzewającą herbatkę. Wyszło wyśmienicie, w całej sali unosił się zapach pomarańczy, cytryny i korzennych przypraw- goździków i cynamonu. Do tego odrobina miodu. Taka herbatka smakowała wszystkim dzieciom.