ŚWIETLICA

Nauczyciel świetlicy: Joanna Jarnot

Czas pracy świetlicy:
7:00- 8:00
11:45- 15:20

REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ rok szkolny 2021_22

——————————————————————————————————————–

CIEKAWOSTKI ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W OŚWIĘCIMIU

DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

DZIEŃ KROPKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

——————————————————————————————————————————

KARNAWAŁ W ŚWIETLICY

Tygodniowa tematyka zajęć świetlicowych realizowana
w czasie nauczania zdalnego 2020/2021:

22.03.2021 – 26.03.2021W tym tygodniu tematyka zajęć skupiona była wokół wiosny. Uczniowie wykonywali różnorodne zadania z nią związane (krzyżówki, rebusy, kodowanie), oglądali prezentację multimedialną oaz wykonywali prace plastyczne nawiązujące do kwiatów i drzew, które zakwitają jako pierwsze.

29.03.2021 – 2.04.2021Tematyka zajęć na przełomie marca i kwietnia skupiła się na zbliżających się świętach Wielkanocnych.  Uczniowie wykonywali świąteczne prace plastyczne, a w powiązaniu z  zajęciami bibliotecznymi poznali również symbolikę i tradycję tychże świąt.

7.04.2021 – 9.04.2021W minionym tygodniu uczniowie mieli za zadanie wykonać plakaty/tablice obrazujące zawartość cukru w popularnych produktach, które na co dzień spożywają. Ćwiczyli również dokładność i spostrzegawczość rysując obrazki według kodu oraz zostali zachęceni do założenia własnych ogródków warzywnych/ziołowych.

12.04.2021 – 16.04.2021Uczniowie wykonywali szereg prac plastycznych np. gąsienice z pomponów, kolorowe papugi czy wiosenne drzewa. Zostali zachęceni do eksperymentowania poprzez wykonanie domowych mas plastycznych oraz sprawdzenie w jaki sposób „pozbyć” się zarazków.

30 listopada- 4 grudnia– Zajęcia tego tygodnia skupiały się oczywiście wokół tematyki Mikołajkowej. Dzieci pisały list do św. Mikołaja, wykonywały różnorodne prace plastyczne związane z Mikołajem. Rozwiązywały quizy, rebusy i krzyżówki. Dowiedziały się również jak powstaje śnieg. W nawiązaniu do Barbórki wykonały kolorowanki oraz prace plastyczne związane z górnictwem.

23-27 listopada– w minionym tygodniu tematyka zajęć skupiona była wokół świąt nietypowych: Dzień Kredki, Dzień Pluszowego Misia, Andrzejki i Katarzynki. Dzieci otrzymały prezentacje dotyczące tych świąt oraz zadania z nimi związane. Ćwiczyły również spostrzegawczość i logiczne myślenie podczas wykonywania zadań uczących poprzez zabawę (kodowanie, przeliczanie zbiorów).

16-20 listopada- W minionym tygodniu tematyka zajęć skupiała się wokół przemijającej powoli jesieni. Dzieci wykonywały praca plastyczne z nią związane oraz czytały wiersze. Uzupełniały także krzyżówki, łamigłówki, rebusy. Niektóre tematy nawiązywały do świąt nietypowych np. Dzień Myszki Miki (uczniowie otrzymali prezentację o tej postaci) czy Dzień Czarnego Kota. Dzieci otrzymały także propozycje prostych eksperymentów.

9-13 listopada- Uczniowie uczestniczący w zajęciach świetlicowych każdego dnia otrzymywali propozycje różnorodnych zajęć. W minionym tygodniu tematyka skupiała się głównie wokół Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci wykonywały prace plastyczne, których motywem przewodnim były barwy i symbole narodowe. Przypomniały sobie w jaki sposób należy zachowywać się słuchając hymnu. Zajęcia dotyczyły również dni z kalendarza świąt nietypowych np. Dzień Jeża czy Dzień Dobroci.

——————————————————————————————————————–

Tygodniowa tematyka zajęć świetlicowych realizowana
w czasie nauczania zdalnego 2019/2020:

25 – 29 majaTematyka zajęć w tym tygodniu nawiązywała do Rodziny oraz Dnia Matki, a zajęcia świetlicowe w dużej mierze były powiązane z zajęciami bibliotecznymi. Dzieci uczyły się wierszyków i piosenek dla mamy, przygotowywały laurki, a także robiły własne drzewo genealogiczne poznając swoich przodków oraz rozwiązywały różnorodne zadania dotyczące rodziny.

Uczniowie poznali także Legendę o Smoku Wawelskim oraz malowali techniką stemplowania.

18- 22 maja– zajęcia świetlicowe w tym tygodniu odnosiły się do świąt nietypowych np. Dzień Kosmosu czy Europejski Dzień Morza. Dzieci wykonały związane z tymi świętami prace plastyczne. Zrobiły także piękne organizery na biurko, ćwiczyły spostrzegawczość i dostrzeganie osi symetrii poprzez rysowanie według schematu oraz uczyły się przez zabawę malując zgodnie z matematycznymi kodami.

11 – 15 maja – Bliżej przyrody (Tematyka zajęć skupiona była wokół natury i przyrody. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje tęcza, przygotowywali „tęczowe” prace plastyczne, rozwiązywali zagadki o kwiatach, poznali także leśne zwierzęta i dowiedzieli się jak ważna jest w naszym życiu woda na temat, której rozwiązywali różnorodne zadania).

4 – 8 maja – Pomaganie jest fajne! (Uczniowie zostali zapoznani z tematyką wolontariatu. Dowiedzieli się kto może być wolontariuszem i w jaki sposób można pomagać innym. Zostali także zaproszeni do konkursu na projekt znaczka pocztowego).

Wiosna wokół nas (Dzieci wykonywały makiety przedstawiające wiosenny krajobraz, malowały wiosenne drzewka oraz brały udział w interaktywnych quizach ukazujących kwiaty i drzewa kwitnące wiosną).

27 – 30 kwietnia – Święta Majowe (Tematyka zajęć w kwietniu dotyczyła świąt majowych: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi, 3 maja – Święto Konstytucji 3 maja. Uczniowie dowiedzieli dlaczego świętujemy te dni, przypomnieli sobie jakie mamy symbole narodowe. Wykonywali także prace plastyczne związane z nimi oraz rozwiązywali karty pracy, quizy i zagadki).

20 – 24 kwietnia – Zdrowie na pierwszym miejscu! (Uczniowie wykonywali eksperyment pokazujący w jaki sposób mydło zmywa brud i zarazki polegający na zanurzaniu palca wysmarowanego mydłem w wodzie z rozsypanymi przyprawami, które pod jego wpływem „uciekały”, przygotowywali także pracę plastyczną o tej samej tematyce. Kolejną propozycją było zrobienia plakatu ukazującego ile cukru jest w popularnych napojach i wyjaśnienie jaki wpływ ma jego nadmiar na nasze zdrowie. Dzieci miały za zadanie również przygotować zdrowe i pożywne śniadanie.)

Dzień Ziemi (Uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest dbanie o naszą planetę oraz w jaki sposób oni sami mogą pomóc ją chronić).

15 – 17 kwietnia – Czas na eksperyment! (Wśród propozycji na ten tydzień znalazły się pomysły na piankolinę, którą uczniowie przygotowywali samodzielnie w domu według przesłanego przepisu, a także wysiewanie, uprawa i obserwacja warzyw i ziół).

6 – 8 kwietnia – Przygotowania do Wielkanocy (Uczniowie zapoznali się z tradycją i symboliką Wielkanocną. Uczyli się Wielkanocnych wierszyków, rozwiązywali tematyczne karty pracy, wykonywali świąteczne prace plastyczne, na przykładach związanych z Wielkanocą powtarzali także litery, sylaby oraz części zdań).

30 marca – 3 kwietnia – Wiosenne kodowane (Dzieci wykonywały różnorodne zadania związane z kodowaniem, np. malowanie kwiatów na specjalnie przygotowanej kratkowanej planszy czy kolorowały malowanki z kodem matematycznym – klasa 1 kod liczbowy klasy 2 i 3 kod składający się z działań matematycznych o różnorodnym stopniu trudności).

Dzień Czytania Książek dla Dzieci – (Uczniowie zapoznali się z prezentacją dotyczącą tego święta oraz autorami bajek. Mieli okazję przypomnieć sobie swoje ulubione książki i wziąć udział w quizie i zagadkach dotyczących bajek. Przy okazji przygotowali także piękne zakładki do książek).

25 -27 marca– Oznaki wiosny (Uczniowie dzięki prezentacji multimedialnej dowiedzieli się co to są nowalijki, jakie kwiaty zakwitają wiosną oraz które ptaki wracają do Polski wiosną. Rozwiązywali także krzyżówki z wiosennymi hasłami oraz wykonywali różnorodne prace plastyczne np. drzewko forsycji czy tęczową rybkę).