BLIŻEJ NATURY- projekt z plastyki realizowany w klasie IV

BLIŻEJ NATURY
PROJEKT Z PLASTYKI REALIZOWANY W KLASIE IV

Radość spokój i świeże powietrze. Każdy, kto chciałby tego zaznać powinien wybrać się na świeże powietrze. Z przyrody pochodzimy i do niej należymy, a nasze przetrwanie jest misternie powiązane z jej istnieniem. Dla dzieci stanowi najwspanialszy plac zabaw, oferując im olbrzymią różnorodność form, zapachów, faktur, wszelkich żywych stworzeń, i obfitość roślin, z których część jest jadalna, ale niektóre są trujące. Przyroda stwarza niezliczone możliwości podejmowania ryzyka, wzbogaca dziecięcą wiedzę i zachwyca, daje wolność przebywania w świecie innym od świata dorosłych.

Projekt plastyczny pt. „Bliżej natury ” przeprowadzony na lekcjach plastyki przez nauczyciela przedmiotu pana Łukasza Jagodę miał na celu :

„Inspiracją do powstania projektu była natura, i założenie że kontakt z nią daje człowiekowi ukojenie i wyciszenie, tak bardzo potrzebne w obecnym świecie”. 

——————————————————————————————————————–

Uczestnicy zajęć plastycznych „Bliżej Natury” poszerzali wiedzę na temat dzieł artystycznych, roślin, zdrowego odżywiania i tworzyli piękne, ekologiczne prace plastyczne z wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych. 

Jednak najwięcej radości sprawiało wszystkim dbanie o szkolny plac zabaw i mały ogródek. Wiosną pierwszym zadaniem było posprzątanie terenu i zadbanie o rośliny, które posadzono z panią od biblioteki p. Joanną Jarnot.