BohaterON- WŁĄCZ HISTORIĘ!- Kampania upamiętniająca uczestników Powstania Warszawskiego

BohaterON- włącz historię!

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

———————————————————————————————————————————–

 Przy okazji omawiania tematyki zwiazanej z obchodami Święta Niepodległości dzieci próbowały wyjaśnić co oznacza słowo bohater, co to jest odwaga i poświęcenie. Był to świetny wstęp do przybliżenia historii Powstania Warszawskiego. Choć jest to temat trudny dla przedszkolaków, świetnie pomogło w jego zrozumieniu przedstawienie teatralne pt.: „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, które obejrzały dzieci ze starszych grup. Po spektaklu dzieci wykonały pracę techniczną- myszkę, jedną z bohaterek przedstawienia. 

Przedszkolaki dowiedziały się także, że w powstaniu brały udział również dzieci, harcerze- np. pełniąc rolę posłańców, oraz tego, że każdy miał pseudonim. 

Każda grupa przygotowała kartki dla powstańców z podziękowaniem za ich poświęcenie dla Polski, które zostały wysłane pocztą do Fundacji Sensoria, a następnie trafią do rąk Bohaterów. 

W lutym nasze przedszkole otrzymało dyplom za udział w akcji.

dyplom—> Bohateron-dyplom