KREATYWNY PRZEDSZKOLAK KREATYWNE DZIECKO- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny IV edycja

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY
KREATYWNY PRZEDSZKOLAK KREATYWNE DZIECKO
IV EDYCJA

Cel główny projektu:

Głównym celem niniejszego projektu to kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”.

Istotne jest aby nauczyciel prowadzący zajęcia w ramach projektu, pokazywał dzieciom, iż można tworzyć piękne dzieła niekoniecznie kupując gotowe produkty.

Doskonalenie umiejętności: planowania pracy, logicznego myślenia, doskonalenia motoryki małej, obowiązkowości(gdyż część materiałów dzieci zapewne będą przynosiły z domu), koncentracji i skupienia, współpracy, porządkowania swojego miejsca pracy… traktuje jako efekt uboczny kreatywnych i twórczych działań w ramach projektu. Integracja grona nauczycieli oraz wspólna inspiracja.

Projekt realizowany jest w najmłodszej grupie przedszkolnej. 

———————————————————————————————————————————–

ZADANIE NUMER 1- JESIENNE BARWY- EKSPERYMENTOWANIE Z KOLORAMI.

Dzieci z grupy ,,Misie” zrealizowały pierwsze zadanie pochodzące z ogólnopolskiego projektu ,,Kreatywny Przedszkolak kreatywne dziecko”. Zadanie polegało na pomalowaniu farbami szablonu drzew w kolorach kojarzących się przedszkolakom z jesienią.

———————————————————————————————————————————–

ZADANIE NUMER 2- ZŁOTA POLSKA JESIEŃ.

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bobrku zrealizowały drugie zadanie: ,, Złota polska jesień” z projektu edukacyjnego: ,,Kreatywny przedszkolak-kreatywne dziecko”. Przedszkolaki korzystając z plasteliny wyklejały szablony drzew w kolorach jesiennych, a następnie wraz z paniami nauczycielkami wybrały się do ogrodu przedszkolnego w celu obserwacji zachodzących zmian w przyrodzie.

———————————————————————————————————————————–

ZADANIE NUMER 3- WYKONANIE KARTEK ŚWIĄTECZNYCH.

W grudniu przedszkolaki zrealizowały trzecie zadanie- wykonanie kartek świątecznych. Dzieci z pomocą nauczycielek wykonały piękne, świąteczne kartki korzystając z różnych materiałów.