POTRAFIĘ! ROWEROWY TOR PRZESZKÓD- projekt realizowany w klasie IV

POTRAFIĘ! ROWEROWY TOR PRZESZKÓD
PROJEKT REALIZOWANY W KLASIE IV

W czwartek 12 maja 2022 roku na terenie Samorządowego Zespołu Szkół w Bobrku  nauczyciel wychowania fizycznego i przy okazji wychowawca klasy pan Łukasz Jagoda  przeprowadził rowerowy tor przeszkód dla dzieci z klasy IV .

Spotkanie rozpoczęło się krótką prelekcją na temat bezpieczeństwa w trakcie poruszania się po torze przeszkód oraz omówieniem zasad bezpiecznego poruszania się po drogach na rowerze.

Następnie pan Łukasz Jagoda przeprowadził osobiście próbną jazdę przez siebie i uczniów wcześniej przygotowaną rowerowego toru przeszkód dla dzieci oraz objaśnił metody pokonywania poszczególnych przeszkód. Pierwsze przejazdy odbywały się z asekuracją prowadzącego. Z czasem uczestnicy pokonywali tor już samodzielnie ale z pełną dyscypliną i odpowiedzialnością. Z każdym kółkiem na torze zyskiwali coraz większe doświadczenie i pewność w pokonywaniu przeszkód.

CEL :

Tor ten miał na celu sprawdzenie umiejętności uczestników w zakresie  kierowania rowerem, przygotowanie praktyczne i teoretyczne do egzaminu na kartę rowerową oraz w późniejszej fazie projektu aspekt współzawodnictwa.   
 

22 czerwca 2022r. w naszej szkole odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową. Dzieci, aby uzyskać swoje pierwsze uprawnienia do kierowania rowerem, musiały pokonać na jednośladzie wyznaczony tor przeszkód. 

Uczniowie bardzo poważnie potraktowali egzamin, co widać było po stresie i emocjach, jakie im towarzyszyły podczas ubiegania się o swój pierwszy dokument, upoważniający do poruszania się rowerem po drogach publicznych. Wszystkim obecnym jednak dopisała słoneczna pogoda podczas jazdy rowerem. Wszyscy obecni uczniowie klasy IV ukończyli rowerowy tor przeszkód z pozytywnym wynikiem.

Młodym kierowcom jednośladów życzymy szerokiej drogi i bezpiecznych wakacji.