14 MARCA- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI

Międzynarodowy Dzień Matematyki to święto obchodzone na całym świecie już od wielu lat. Działania podejmowane w tym dniu kierowane są do wszystkich i mają zachęcić do spojrzenia na matematykę w sposób inny niż zwykle. Hasło Dnia Matematyki  w 2023 roku to: Matematyka dla każdego.

„Wierzę, że matematyka powinna być dla wszystkich, ponieważ wszyscy mamy zdolności matematyczne, ale tylko w różnym zakresie i stopniu. Ponadto musimy pozwolić wszystkim cieszyć się cudami matematyki. Przekonanie, że matematyka jest tylko dla utalentowanych i geniuszy, musi się zmienić”.                                                Marco Zarco Rotairo 

W tygodniu poprzedzającym święto nasza szkoła dołączyła do obchodów MDM. Uczniowie, wykorzystując sztukę Origami, tworzyli różne kształty postaci zwierząt  i wiosennych kwiatów poprzez składanie, wycinanie i ozdabianie papieru. Mieli okazję do utrwalenia pojęć geometrycznych oraz wykazania się wyobraźnią przestrzenną i pomysłowością. Kolorowe kwiaty, kurki, kurczątka, zajączki, pieski i inne zwierzątka zagościły na gazetce w holu szkoły, którą pięknie skomponowały uczennice z Samorządu Uczniowskiego.

We wtorek 14 marca na zajęciach z matematyki i ścisłolandii uczniowie szkoły oraz dzieci z przedszkola podejmowały ciekawe  matematyczne działania. Były rebusy, krzyżówki, gry logiczne, stacje zadaniowe i inne rozrywki matematyczne. Uczniowie rywalizowali w grupach podczas rozwiązywania  interaktywnych quizów, których mottem były  polskie przysłowia. Do dobrej zabawy wystarczył otwarty umysł i chęć do zmierzenia się z matematycznymi zagadkami, a uczniowie mogli przekonać się, że matematyka nie jest wcale taka trudna.