5 LISTOPADA- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Towarzyszą nam od młodzieńczych lat. Dzięki rodzicom i dziadkom pojawiają się w naszym życiu i zostają z nami na wiele lat, a czasami na zawsze. Dlatego bohaterowie z bajek są bardzo często dla wielu z nas ważni. 5 listopada co roku obchodzimy Światowy Dzień Postaci z Bajek.

Bajki są pełne przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie przeciwności. Dla wielu dzieci bohaterowie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi, którzy pomagają im przejść przez młodzieńcze lata. Pomagają przełamać nieśmiałość lub inne bariery jakie ma każde dziecko. Dzięki pojawianiu się nie tylko w opowieściach ale także w filmach, na kartkach książek i książeczek dla dzieci rozbudzają wyobraźnię i pozwalają zainteresować się takim życiowym zagadnieniem jak literatura.

Uczniowie klas I-III hucznie obchodzili Dzień Postaci z Bajek. Po korytarzu i salach co jakiś czas przechadzał się kot w butach, księżniczki, minionki, kocice, i można było ujrzeć jeszcze wiele innych bajkowych postaci. Było wesoło i kolorowo, a wszystko dzięki tym uczniom, którzy stanęli na wysokości zadania i włączyli się do wspólnej zabawy w przebieranie. 

W przedszkolu dzieci rozwiązywały quizy i zagadki o postaciach z bajek, brały udział w bajkowej wersji turnieju „Jaka to melodia”, wyświetlały bajki na starym projektorze, układały puzzle z bajkowymi bohaterami oraz tworzyły teatrzyk cieni.