AKCJA HUMANITARNA „KLAPKI DLA GAMBII”

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji humanitarnej „Klapki dla Gambii” organizowanej przez koło Naukowe Horyzont bielskiej uczelni ATH, którego opiekunem jest pan Maciej Kalarus.

W zeszłym roku w ramach tego przedsięwzięcia zebrano i wysłano do Gambii 670 par klapek.
Wystarczy kupić parę dziecięcych klapek, podpisać je od spodu swoim imieniem i przynieść do szkoły. Ważne, aby klapki były nowe i w dziecięcych rozmiarach. Już latem wszystko zostanie zawiezione do Gambii, by w ten sposób pomóc afrykańskim dzieciakom.

Dlaczego klapki? Wiele dzieci w biednych afrykańskich krajach chodzi na co dzień boso i skaleczona stopa bardzo często jest źródłem infekcji, zakażeń    i chorób. Dzieci następują na ostre kolce, łamią palce na kamieniach, nagminnie dochodzi do zerwań paznokcia. W skwarze lata ziemia jest gorąca, piach rozgrzany i wszystko parzy w stopy. Bardzo łatwo o zranienie i ukąszenie przez węże, skorpiony i insekty – chcemy temu zaradzić, na tyle, na ile możemy.

Dlaczego Gambia? To najmniejszy afrykański kraj, według statystyk jeden z dziesięciu najbiedniejszych na świecie.

Apelujemy do wszystkich, którzy w ten sposób chcą pomóc dzieciom Afryki.
Klapki zbieramy do 12 czerwca.

Zapraszamy Was także do śledzenia aktualności na stronie facebook organizatora akcji: https://www.facebook.com/KlapkiDlaGambii/

oraz na stronie internetowej pod adresem: http://www.klapkidlagambii.pl/

Dziękujemy SK PCK