DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

W celu uhonorowania Babć i Dziadków z okazji ich Święta uczniowie SZS w Bobrku wspólnie z wychowawcami zorganizowali minikoncert pt. „Podróż w czasie”.

Prezentując przygotowany program, pragnęli przypomnieć zaproszonym gościom miłe chwile, dlatego w repertuarze koncertu znalazły się piosenki, które pochodziły z czasów
ich młodości: „Biedroneczki są w kropeczki”, „Rudy, rudy, rudy rydz”, „Konik na biegunach”, „Ach, śpij kochanie”, „Dozwolone od lat 18”, „Mexicana”, „Ach, jak przyjemnie”, „Chodź, pomaluj mój świat”.

Muzyka bowiem ma bardzo magiczną moc, która łączy ludzi w grupy słuchające tego samego rodzaju muzyki, a dzięki temu, że nieustannie towarzyszy nam w wędrówkach
po świecie, staje się częstym przykładem swoistego pomostu łączącego pokolenia.

Uczniowie klasy VII zaprezentowali również przedstawienie, którego mottem przewodnim stały się słowa renesansowego poety Jana Kochanowskiego:

 „Szlachetne zdrowie,

Nikt się nie dowie,

Jako smakujesz,

Aż się zepsujesz”

Żartobliwa sytuacja ducha Klucha i jego towarzyszy miała przekonać publiczność,
że dobra kondycja fizyczna to niezbędny atrybut zdrowego życia, a jedynym sposobem jej utrzymania czy polepszenia jest uprawianie sportu. Dzięki zaangażowaniu wielu zmysłów oraz umiejętnościom aktorskim siódmoklasiści przenieśli widzów do fantastycznego świata duchów i wspólnie z bohaterami bajki Wandy Chotomskiej pragnęli, aby zastanowili się nad morałem wypływającym z treści przedstawionego utworu:

„Wiwat sport i wiwat ruch!

 W zdrowym ciele zdrowy duch!”

Na zakończenie uroczystości uczniowie życzyli Babciom i Dziadkom przede wszystkim dużo zdrowia, a potem szczęścia i moc słodyczy.

W poniedziałek pomyślności

A we wtorek kosz radości.

W środy, czwartki precz zmartwienia!

Niech i w piątki strapień nie ma!

Na soboty i niedziele

życzyli odpoczynku wiele.

Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.