DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie a obecnie angażują się państwa z całego świata.

Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. 
 
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet a głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange
 
W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy 8 lutego. Uczniowie klasy IV wykonali plakat propagujący Dzień Bezpiecznego Internetu a uczniowie klasy VII, VIIIA i VIIIB wykonali prezentację Dekalog Młodego Internauty, który zawierał 10 zasad bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu przez dzieci młodzież. Poniżej prezentujemy przykładowe prace wykonane przez uczniów naszej szkoły.

prezentacja 1—> Bezpieczeństwo w internecie

prezentacja 2—> Dekalog Młodego Internauty