UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 W KLASACH IV-VIII

Wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany przez uczniów dzień – zakończenie roku szkolnego. 25 czerwca na uroczystej akademii zostały wręczone nagrody, wyróżnienia za osiągnięcia w nauce oraz zachowaniu, stypendia sportowe oraz dyplomy dla uczniów zdobywających laury w konkursach.

Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus uhonorował nagrodą uczennicę klasy VIII – Wiktorię Gucwę.

Nagrodę Dyrektora otrzymała Wiktoria Jagoda, która została wyróżniona również za osiągnięcia artystyczne.

Stypendium sportowe odebrała uczennica z klasy VII b – Joanna Ławczys oraz uczennica z klasy VII a – Natalia Brzęk.

Amelia Szumlakowska otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii” dla uczniów szkół podstawowych oraz środowisk polonijnych w kategorii praca plastyczna – klasy VII – VIII.

         Uczniowie z klasy VIII, Filip Młynarczyk oraz Amelia Mika, reprezentujący naszą szkołę w Europejskim Quizie Finansowym III, zdobyli wyróżnienia w niełatwej rywalizacji pomiędzy młodymi znawcami tajemnic finansów.

Nagrody za wysokie osiągnięcia oraz wyniki w nauce z języka angielskiego odebrało dwóch uczniów: Alan Kuc oraz Filip Młynarczyk.

          Uczniowie, którzy wykazali się stuprocentową frekwencją, zostali wyróżnienie nagrodami książkowymi.

        Osiągający najlepsze wyniki w nauce oraz zachowaniu uczniowie klasy IV z wypiekami na twarzach odebrali swoje pierwsze  świadectwa z wyróżnieniem. Zasłużone gratulacje składał im Dyrektor szkoły oraz wychowawca.

  Nagrody książkowe wraz ze świadectwami potwierdzającymi wysokie osiągnięcia w nauce oraz właściwą postawę uczniowską odebrali przedstawiciele klasy VI – 8 wyróżnionych.

Spośród społeczności klasy VII a świadectwami z wyróżnieniem zostało nagrodzonych 5 uczniów.

11 przedstawicieli klasy VII b odebrało nagrody w postaci świadectw z wyróżnieniem za swoją rzetelną pracę w całym roku szkolnym.

Dyrektor szkoły wręczył również upominki książkowe oraz świadectwa z wyróżnieniem 5 absolwentom szkoły podstawowej.

Na zakończenie uroczystości zebrani wysłuchali słów pożegnania skierowanych do każdego z uczniów kończących klasę VIII przez wychowawcę, panią Jolantę Czerw.

        Ostatnim, niezwykle wzruszającym akcentem uroczystego zakończenia roku szkolnego było wręczenie kwiatów i pożegnanie odchodzących nauczycieli. Dyrektor szkoły złożył serdeczne podziękowania za długoletnią pracę, serce i oddanie dzieciom oraz młodzieży szkolnej tym pedagogom, którzy w następnym roku szkolnym już nie będą członkami naszej małej społeczności. Rozstają się z nami: pani Urszula Mańkut, pani Jolanta Czerw oraz ksiądz Janusz Kozioł. Mamy nadzieję, że zachowają w sercach same piękne, dobre wspomnienia o wspólnie spędzonych godzinach, dniach, miesiącach i latach…

Po wielomiesięcznej nauce, która w trudnym dla wszystkich okresie pandemii musiała zmieniać i dostosowywać swoją formę do warunków oraz okoliczności, uczniowie i nauczyciele wreszcie mogą cieszyć się upragnionymi wakacjami. Życzymy wszystkim, aby wykorzystali czas odpoczynku nie tylko na regenerację sił fizycznych, nadwątlonych długimi godzinami siedzenia przed komputerami oraz niewychodzeniem z domu, ale również na odkrywanie fascynujących tajemnic o sobie, na wsłuchiwanie się w głos wewnętrzny, na wyciszenie. Niech wakacyjne wędrówki będą okazją do odbudowania więzi z przyrodą, poznawania piękna i różnorodności otaczającego nas świata. Niech będzie wreszcie czas „[…] posłuchać,/ jak szumią trawy,/ zobaczyć,/ gdzie śpi ptak. I odkryć/ nie znane dotąd sprawy- / milczenie stawu,/ zapach ziemi,/ tańczący, wolny wiatr…”