DZIEŃ EUROPY 2022

Co roku, 9 maja obchodzimy Dzień Europy. To święto upamiętniające tzw. Plan Schumana, przedstawiony w 1950 roku przez francuskiego ministra spraw zagranicznych Roberta Schumana. Plan stał się podwalinami dzisiejszej Unii Europejskiej. Społeczność naszej szkoły także uczciła ten ważny dzień.

Klasy udekorowały z tej okazji drzwi swoich sal lekcyjnych prezentując wylosowany przez siebie kraj Unii Europejskiej. Można było podziwiać  m.in. Włochy, Hiszpanię, Francję, Niemcy, Szwecję, Grecję i Holandię. Wielu uczniów tego dnia ubrało się także w stroje oraz przyniosło akcesoria charakterystyczne dla tych krajów.

Na holu głównym koło gazetki poświęconej ciekawostkom na temat Unii Europejskiej stanęły flagi Polski i UE.  Uczniowie w weekend poprzedzający  obchody mogli wziąć udział w quizie online i sprawdzić swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej. W poniedziałek 09 maja klasy 4-8 uczestniczyły w międzyklasowym konkursie na temat UE. Największą wiedzą z tego tematu wykazała się klasa 8b. Gratulujemy!!!

Dziękujemy także Wszystkim, którzy przesłali piękne zdjęcia wraz z krótkim opisem ze swoich europejskich wypraw, wkrótce powstanie z nich wystawa.