DZIEŃ ZIEMI 2023

Tydzień dla Ziemi w gminie Chełmek trwa od 17 do 24 kwietnia i połączył całą gminną społeczność. Nasza szkoła aktywnie uczestniczy we wszystkich etapach projektu.

18 marca przeprowadzono ekowarsztaty pt. „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”. Uczniowie klasy IV i V przekonali się, że oszczędzanie wody i energii elektrycznej to poważna sprawa, a prawidłowe segregowanie śmieci znacząco wpływa na ochronę naszej Ziemi przed skażeniem. Zdobytą wiedzę przekazali swoim Rodzicom, a ułatwiła im to broszura  „Rodzinne granie w segregowanie”.

20 kwietnia zajęliśmy się działaniami praktycznymi wynikającymi z hasła „Posprzątaj z nami Małopolskę 2023”. Do akcji ogłoszonej przez urząd Marszałkowski dołączyła też nasza gmina z panem burmistrzem Andrzejem Saternusem na czele. W naszej szkole odbył się apel ekologiczny, którym chcemy przypomnieć, że „Cały świat jest w naszych rękach”. Teatrzyk ekologiczny przypomniał o podstawowych zasadach ekologii. Klasy I-V oczyściły ze śmieci teren przy ulicy Dębowej, Ogrodowej, Długiej w Bobrku.

Ekolodzy alarmują, że nasza Ziemia jest w tragicznym stanie i wieszczą zbliżającą się katastrofę. Kształtowanie postaw proekologicznych to jedno  z najważniejszych dziś zadań. Równie istotne jak wszystkie działania proekologiczne podejmowane w makro- jak i mikroskali. Każdy z nas ma wpływ na istnienie lub zagładę naszej planety.