DZIEŃ ZIEMI 2024

„Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi”. Tegoroczne hasło towarzyszące wszystkim obchodom nawiązuje do skutków tzw. śladu węglowego-„ Mniejszy ślad-lepszy Świat”.

22 kwietnia nasza szkoła dołączyła do tego ważnego wydarzenia, żeby przypomnieć, jak w prosty sposób każdy z nas może przyczynić się do ochrony Ziemi.

Nie śmieć, segreguj odpady, chroń las, sadź drzewa, na zakupy chodź z torbą wielokrotnego użytku, a przede wszystkim dbaj o przyrodę! Te łatwe nawet dla dziecka czynności będą skuteczne, gdy staną się codziennym nawykiem. Podczas dzisiejszego apelu przypomnieliśmy sobie o tym, a każda klasa otrzymała skrzydłokwiat, którego będzie strzec i pielęgnować jako symbolu odpowiedzialności za Ziemię. Ślubowanie zaś, złożone uroczyście przez nas wszystkich, nie jest symboliczne, bo zobowiązuje do wielkiej odpowiedzialności, którą przyjmujemy i zrealizujemy! Będziemy dbać o Ziemię, która nie jest nasza własnością, ale darem dla ludzkości!