GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy II, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je  dla nauczycieli, pracowników szkoły oraz całej społeczności uczniowskiej, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki przygotowane przez uczniów klasy I, III i IV, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Również z tej okazji,  aby podkreślić wyjątkowy charakter nadchodzących świąt, już tradycyjnie, jak co roku, uczniowie naszej szkoły opieką wychowawców zorganizowali klasowe wigiljki, na których dzielili się opłatkiem składając sobie życzenia oraz wspólnie kolędowali. Dziękujemy rodzicom za włączenie się w pomoc w organizowaniu wigilii klasowych.

Podczas jasełek zostały wykonane zdjęcia aparatem fotograficznym Sony, który został zakupiony w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

*Prezentowany sprzęt używany podczas zajęć został zakupiony dzięki udziałowi szkoły w programie ”Laboratoria Przyszłości”.