MOJA, TWOJA, NASZA- BIBLIOTEKA! 8- 15 MAJA TYDZIEŃ BIBLIOTEK

W dniach 8-15 maja obchodzimy XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” mający na celu promocję czytelnictwa i bibliotek.

Informacje o pierwszych bibliotekach pochodzą z trzeciego tysiąclecia p.n.e. Na początku zawierały dzieła na tabliczkach klinowych, papirusach, pergaminie… Rozkwit bibliotek przypadł jednak dopiero na XV-XVI w., kiedy rozpowszechnił się druk.

Biblioteka ma w sobie coś magicznego. Jest niczym portal do wielu różnych światów. ”[Amo Jones]

Nasza biblioteka w tym roku szkolnym powiększyła się o spory zasób nowych książek zakupionych oraz pozyskanych z darów. Są te lektury, wiersze, bajki, książki popularnonaukowe, które są bardzo chętnie wypożyczane szczególnie przez uczniów klas I-III.

W ramach zajęć związanych z Tygodniem Bibliotek naszą bibliotekę odwiedziła klasa IV realizując temat „Moja, Twoja, Nasza”. Uczniowie otrzymali kopertę z zadaniem, które musieli rozwiązać, aby otrzymać kolejne. W ten sposób korzystając z różnych książek zapoznali się z księgozbiorem jaki znajduje w naszej bibliotece, uczyli się korzystać ze słowników i encyklopedii, a także przypomnieli sobie kilka lektur.