RELACJA ZE SZKOLNYCH OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Porządkując, znajdującą się na bobreckim cmentarzu, mogiłę bezimiennych żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej,  chcieliśmy okazać szacunek dla ich bohaterstwa i poświęcenia. Spoglądając na zawieszone na krzyżach tabliczki, przez chwilę zastanowiliśmy się kim byli, jakie było ich życie, jaka była śmierć, którą znaleźli na tej ziemi. Ta refleksja nabiera większego znaczenia właśnie w przeddzień Święta Niepodległości.

10 listopada, przedszkolaki oraz uczniowie wszystkich klas wzięli udział w akcji „Szkoła do Hymnu”. Dokładnie o 11.11 we wszystkich salach zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Nie mogliśmy, jak w poprzednich latach, zebrać się  na sali gimnastycznej, a jednak byliśmy razem w tej chwili!

Tuż po odśpiewaniu hymnu, we wszystkich klasach szkoły podstawowej została wyświetlona prezentacja multimedialna, przygotowana przez członków Samorządu, pokazująca trudną drogę do wolności w latach 1795-1918.

prezentacja—> https://www.youtube.com/watch?v=MIcx9qhKAgo

Ten rok szkolny jest kolejnym, w którym nie odbyła się tradycyjna akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach nieobecności na mapie świata. Nie zrezygnowaliśmy jednak z tej formy upamiętnienia tak ważnej rocznicy. Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dla Tej, co nie zginęła- Narodowe Święto Niepodległości”.

akademia szkolna—> https://www.youtube.com/watch?v=zd7mILRg5bM

Kolejny film przedstawia występy wokalne przedszkolaków, którzy patriotycznymi piosenkami uczcili święto naszej Ojczyzny.

akademia przedszkole—> https://www.youtube.com/watch?v=5aaidUXPEf8

11 listopada delegacja Zarządu Samorządu Uczniowskiego wzięła udział w Uroczystej Mszy w intencji Ojczyzny w kościele Przenajświętszej Trójcy w Bobrku. Reprezentanci naszej społeczności złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą poległych w I wojnie światowej z terenów Bobrka, Chełmka, Gorzowa i Gromca.

W południe, 11 listopada, delegacja nauczycieli wraz z dyrektorem wzięła udział
w ceremonii oddania hołdu Obrońcom Ojczyzny na chełmeckim wzgórzu Skała. Zebrani odśpiewali hymn państwowy, a następnie złożono kwiaty i  znicze pod Pomnikiem Grunwaldzkim.

W tygodniu poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości, zarówno w przedszkolu, jak i w szkole,  odbywały się zajęcia i lekcje realizujące tematykę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie wykonywali projekty, prace plastyczne, gazetki tematyczne, które posłużyły do okolicznościowej dekoracji przedszkola i szkoły.