SZKOŁA WYRÓŻNIONA W KONKURSIE ERLEBNISREISE MIT DEUTSCH

SZKOŁA WYRÓŻNIONA W KONKURSIE „Erlebnisreise mit Deutsch” – SAMORZĄDOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W BOBRKU

Początkiem października uczniowie naszej szkoły uczący się języka niemieckiego (a są to klasa VII, II i III gimnazjum) dowiedzieli się o ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Goethe Institut „Erlebnisreise mit Deutsch” – „Z niemieckim w drogę”. Głównym celem konkursu było propagowanie nauki języka niemieckiego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pocztówki z wakacji indywidualnie lub w zespole max. 5-osobowym w terminie do 27.10.2017r., zaprojektowaniu dwóch stron – przód oraz tył. Zadanie nie należało do łatwych, ponieważ organizator podał kryteria, które należało spełnić:
• – forma i grafika była dowolna,
• – pozdrowienia w języku niemieckim sformułowane powinny być na poziomie odpowiadającym poziomowi ucznia na jednej ze stron,
• – dodatkowym wyzwaniem dla uczniów było umieszczenie w pozdrowieniach min. 3 niemieckich słów z 19 podanych przez organizatora konkursu,
• – tekst pocztówki nie mógł przekraczać 150 znaków ze spacjami.
Warunki te nie były dla uczniów naszej szkoły żadną przeszkodą. Na 45 uczennic i uczniów uczących się języka niemieckiego w szkole, 20 osób wzięło udział w tymże konkursie. Uczniowie w zespołach wykonali 6 prac konkursowych, które wysłaliśmy do organizatora konkursu drogą elektroniczną. Prace były bardzo kreatywne i oryginalnie wykonane. 397 szkół z całej Polski wzięło udział w konkursie, z tego 62 szkoły zostały wyróżnione, w tym także nasza szkoła. Uczniowie wiedzieli, że walczą o wygraną dla szkoły, a nie dla siebie. Dzięki nim szkoła otrzymała od organizatora konkursu box z grami do nauki języka niemieckiego oraz nagrodę książkową. Każdy uczeń otrzymał także dyplom oraz przypinkę z niemieckimi hasłami.
Reprezentowali nas:
Z klasy VII:
Joanna Siuda, Gabriela Piwowarczyk, Karolina Szpiegla, Kacper Knapczyk, Mateusz Sowa, Maciej Skucha, Dominika Dragosz, Patrycja Zambrzycka, Julia Guńka, , Julia Czerw i Patrycja Bagnicka.
Z klasy II gimnazjum:
Martyna Jedynowicz, Martyna Szewczyk, Oliwia Janiga, Natalia Waliczek, Aleksandra Gołowieszko.
Z klasy III gimnazjum:
Weronika Stępień, Aleksandra Mrożek, Aleksandra Waliczek, Emilia Szyjka i Wiktoria Rudnicka.

GRATULUJĘ WSZYSTKIM UCZENNICOM ORAZ UCZNIOM JESTEŚCIE DUMĄ NASZEJ SZKOŁY
Agnieszka Kolasa
Link do strony z wynikami:
https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/eng/erd/2af.html
https://www.goethe.de/…/z-niemieckim-w-droge_wyniki_08.11.p…