UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W EUROPEJSKIM QUIZIE FINANSOWYM

W czwartek 16 lutego 2023 r. dwaj uczniowie klasy VIII Kasjan Cichocki i Daniel Księżarczyk reprezentowali naszą szkołę w etapie wojewódzkim Europejskiego Quizu Finansowego. EQF to konkurs edukacyjny z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

 Celem projektu jest wzbudzenie zainteresowania uczniów tematyką ekonomiczną, upowszechnianie wiedzy na temat finansów oraz systemu bankowego w Polsce, poznanie i utrwalanie zasad dotyczących bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni oraz kształtowanie postawy przedsiębiorczości. Zadaniem uczestników na każdym etapie Konkursu jest rozwiązanie testu wiedzy. Celem jest wyłonienie najlepszego krajowego zespołu, który będzie reprezentował Polskę podczas finału europejskiego, organizowanego przez Europejską Federację Bankową.

Konkurs na etapie wojewódzkim odbywał się zdalnie. Naszym reprezentantom gratulujemy udziału w rywalizacji i dobrego wyniku, choć finalnie nie wystarczył on, aby zakwalifikować się do kolejnego etapu konkursu.

Opiekun Agnieszka Kolasa

*Prezentowany sprzęt używany podczas zajęć został zakupiony dzięki udziałowi szkoły w programie ”Laboratoria Przyszłości”.