UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA NASZEJ SZKOŁY I ŚLUBOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego z nas.
1 września nasi najmłodsi koledzy stali się prawdziwymi uczniami i poprzez pasowanie zostali włączeni do społeczności szkolnej.

Pasowanie na uczniów, to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły. Z uwagi na panującą epidemię, nie mogliśmy być tu z wami wszyscy. Postaramy się jednak, żeby było uroczyście, jak w poprzednich latach. Za chwilę złożycie ślubowanie na sztandar szkoły. W tej ważnej chwili towarzyszą wam rodzice, dyrektor, wychowawczyni i przedstawiciele samorządu uczniowskiego. To rozpoczęcie roku szkolnego jest szczególne, bo ma miejsce w sytuacji jakiej wcześniej nie znaliśmy ani my, ani nasi rodzice. Można więc powiedzieć, że rozpoczynacie naukę w szkole w historycznym czasie.”- tymi słowami zwrócił się do młodszych kolegów prowadzący akademię. Po krótkiej części artystycznej nowi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie.

Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować kiedy urosnę!

Będę się starać być dobrym kolegą,

swym zachowaniem i nauką

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”

Następnie zostali pasowani przez dyrektora na uczniów, otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Tradycyjnie zostali też obdarowani przez rodziców rożkami pełnymi słodkości.