VIII EDYCJA AKCJI NARODOWE CZYTANIE W SZS BOBREK

Nauczycielki SZS w Bobrku i bibliotekarz Biblioteki Publicznej zorganizowały szkolną akcję NARODOWEGO CZYTANIA fragmentów nowel wytypowanych w bieżącym roku przez PARĘ PREZYDENCKĄ.

Odczytane zostały fragmenty następujących tekstów:

Dobra pani” Elizy Orzeszkowej

Dym” Marii Konopnickiej

Katarynka” – Bolesława Prusa

Mój ojciec wstępuje do strażaków” – Brunona Schulza

Orka” – Władysława Stanisława Reymonta”

Rozdziobią nas kruki i wrony…” – Stefana Żeromskiego

Sachem” – Henryka Sienkiewicza

Sawa” – Henryka Rzewuskiego

Fragmenty zaprezentowanych tekstów przeplatano filmami, slajdami mającymi związek z treścią nowelek, portretami ich autorów oraz autorefleksjami uczniów.

Mamy nadzieję, że uczniowie zostali zachęceni do zapoznania się z nowelami, a słowa Prezydenta: „Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii” nie tylko pozostaną w pamięci, ale wymienione przez Prezydenta wartości staną się priorytetami w życiu młodych ludzi zagubionych w dzisiejszej skomplikowanej rzeczywistości.

Na zakończenie akcji czytelniczej uczniom złożono w zeszytach przedmiotowych stempel okolicznościową pieczęcią tegorocznej odsłony Narodowego Czytania, którą Szkoła otrzymała od PARY PREZYDENCKIEJ na pamiątkę wzięcia udziału w akcji.