WĘDRUJĄCE ALE KINO- IX EDYCJA, PIERWSZA TRASA ONLINE!

Wędrujące Ale Kino! jest „walizkową” wersją poznańskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

To festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży pragnących dobrego kina. Nie wszyscy młodzi miłośnicy sztuki filmowej mogą przyjechać na poznański Festiwal by zobaczyć najlepsze filmy dziecięce i młodzieżowe z całego świata, filmy których nie zobaczą w repertuarze kin, telewizji i Internecie.

Tegoroczna 11 edycja Wędrującego Ale Kino! wyrusza w drogę… wirtualną! Tym razem trasę pokona za sprawą Internetu. Przed nami nietypowa – onlinowa – edycja wielkiego święta kina!

Biorą w niej udział młodzi widzowie z małych miast i wsi. A że internetowe łącze umożliwia kontakt pomimo wszelkich przeciwności, Festiwal dotrze też do najmniejszych miejscowości, W programie znalazły się wyjątkowe propozycje, których próżno szukać w telewizji czy kinowym repertuarze. To filmy na co dzień niedostępne, a niezwykle wciągające, zrealizowane ze smakiem i humorem, z wrażliwością odnoszące się do dziecięcych problemów i wyzwań.

W naszej szkole klasy I-III miały okazję zobaczyć film „Mali rabusie”, który opowiada o rodzeństwie dokonującym skok na bank.

Przed projekcją odbyła się wideoprelekcja filmoznawcy – Marcina Pigulaka.

Film ”Mali rabusie” zdobył Nagrodę Młodej Publiczności w 2009 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Monachium.