WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

15 i 16 maja 2018r. klasa VII i III gimnazjum wraz z wychowawcami Panem Łukaszem Jagodą i Panią Elżbietą Bienią, odwiedziły piękny Wrocław- miasto mostów i… krasnoludków. To były dwa dni intensywnego zwiedzania. Na początek Ostrów Tumski- najstarsza zabytkowa część Wrocławia z archikatedrą Św. Jana Chrzciciela i licznymi kościołami, następnie Rynek z pięknymi kamienicami.

Drugiego dnia pobytu we Wrocławiu, uczniowie mogli podziwiać panoramę miasta z najwyższego punktu widokowego w Polsce, znajdującego się w budynku galerii SKY TOWER. Choć tego dnia Wrocław był nieco zamglony wrażenia były niesamowite. Kolejnym punktem wycieczki było ZOO i Afrykarium, w którym uczniowie podziwiali egzotyczne ryby, zwierzęta i rośliny. Z ZOO udali się do Ogrodu Japońskiego pełnego kwitnących azalii i rododendronów, po drodze zatrzymując się przy tańczących fontannach.

Ostatnim punktem wycieczki była Panorama Racławicka przedstawiająca zwycięstwo wojsk polskich pod dowództwem Tadeusza Kościuszki nad wojskami rosyjskimi w bitwie pod Racławicami.