WYCIECZKA KLAS I-III DO CHORZOWA I MIKOŁOWA

26 kwietnia klasy 1 – 3 wybrały się na wycieczkę do Planetarium Śląskiego w Chorzowie, gdzie mogły obejrzeć seans „KOMETA NAD SZWAJCARSKĄ DOLINĄ”. Jest to jeden z najpopularniejszych seansów wyprodukowanych w Planetarium Śląskim w nowej odsłonie.

Berenika i Jurek zgubili się w Parku Śląskim. Wędrując wśród drzew trafiają pod Planetarium Śląskie, którego budynek zamienia się w gigantyczny statek kosmiczny.

W podróży w stronę tytułowej komety dzieciom towarzyszy Mikołaj, który opowiada

pasażerom Planetarium o gwiazdozbiorach, planetach i innych ciałach niebieskich.

Następnie uczniowie pojechali do Śląskiego Ogrodu Botanicznego, który jest największym w Polsce Ogrodem Botanicznym. Misją Śląskiego Ogrodu Botanicznego jest działalność na rzecz ochrony różnorodności biologicznej, poprzez uprawę na swoim terenie rzadkich i zagrożonych gatunków roślin.

Dzieci wzięły udział w warsztatach : „KALEJDOSKOP NATURY: Opierzona ferajna”-. Celem warsztatów było uwrażliwienie dzieci na obecność niezwykłych gatunków ptaków, ich obserwacja oraz zapoznanie się z ich budową.

Na zakończenie wycieczki z tarasu widokowego podziwialiśmy krajobraz Śląska: domy, wieżowce, szyby kopalniane oraz parki.