WYSTĘP DLA PODOPIECZNYCH DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W BOBRKU

Bajkowe postacie towarzyszą wszystkim od najmłodszych lat. Pomagają nie tylko zrozumieć otaczającą rzeczywistość, ale również dostarczają bogatych wrażeń i przeżyć oraz  pobudzają wyobraźnię.

Przekonani o zaletach bajkowych bohaterów uczniowie klasy VI Samorządowego Zespołu Szkół im. Kardynała Adama Stefana Sapiehy w Bobrku przedstawili 14 lutego 2019r. podopiecznym Domu Pomocy Społecznej żartobliwą wersję baśni pt. „Królewna Śnieżka” autorstwa DAMY ORDERU UŚMIECHU – Wandy Chotomskiej.

Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu wielu zmysłów oraz umiejętnościom aktorskim uczniów klasy VI udało się przenieść widzów do tajemniczego Krasnoludkowa i wspólnie z bohaterami bajki zastanowić się nad morałem wypływającym z treści przedstawionego utworu:

„Nie otwierajcie drzwi nikomu!

Nie wpuszczajcie obcych do domu!

Myjcie owoce przed jedzeniem!

I bijcie brawo artystom występującym na scenie!”

Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Pracowników  Domu Pomocy Społecznej w Bobrku, natomiast nasi uczniowie podarowali widzom symboliczne, piernikowe serduszka, ponieważ występ odbywał się w Dniu Zakochanych.

Niedługo, bo w przeddzień Dnia Kobiet, podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Bobrku wystąpili przed uczniami klasy VI, przedstawicielami uczniów klasy I gimnazjum i uczniami klasy III gimnazjum naszej szkoły. Aby uczcić Święto Kobiet i Koleżanek wspólnie ze swoimi wychowawcami przedstawili żartobliwe, ale zarazem pouczające przedstawienie, prezentując  swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i wokalne.

Bardzo dziękujemy wszystkim wykonawcom za oryginalny prezent w postaci humorystycznego spektaklu, a Dyrektorom obu placówek za poparcie inicjatywy, aby przedstawienia na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły i Domu Pomocy Społecznej w Bobrku. Mamy nadzieję, że dzięki temu jeszcze bardziej zawężą się  więzi uczniów SZS w Bobrku  z osobami niepełnosprawnymi.

Zaprszamy do galerii zdjęć