XV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY- TALENT I PRACA TO SIĘ OPŁACA!

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, instytucja województwa małopolskiego, zaprasza na XV Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK). Tegoroczne hasło tego wydarzenia brzmi: Talent i praca – to się opłaca!

Od 16 do 22 października w całej Małopolsce odbędzie się wiele wydarzeń poświęconych rozwojowi osobistemu i zawodowemu.

Inwestowanie w rozwój talentów to jedno z ważnych zadań, które Małopolska realizuje m.in. poprzez projekty oferujące wsparcie doradcze i szkoleniowe za bony. Warto pamiętać, że znajomość swoich mocnych stron i umiejętne z nich korzystanie, to sposób na dopasowanie do nieustannie zmieniającego się rynku pracy, dlatego już dziś zapraszam do projektów, które będą wspierały Małopolan w rozwoju zawodowym od 2024 roku, w perspektywie kolejnych 3 lat.

– mówi Józef Gawron, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie wraz z partnerami Małopolskiego Partnerstwa na rzecz Kształcenia Ustawicznego, od 15 lat włącza się w ogólnopolską akcję Tygodnia Kariery, podczas którego zupełnie bezpłatnie można skorzystać z oferty wydarzeń przygotowanej przez instytucje publiczne i firmy prywatne.

W 2023 roku organizatorzy OTK w Małopolsce, koncentrują się szczególnie na odkrywaniu talentu i wsparciu doradczym osób w różnym wieku. Uczestnicy będą mogli poznać rodzaje talentów wg testu Gallupa, zorientować się jak wykorzystać sztuczną inteligencję w budowaniu kariery i profesjonalnego wizerunku czy dowiedzieć się jak wykorzystać swoje mocne strony w pracy zawodowej.

Z ciekawych warsztatów, konkursów i zajęć będą mogli skorzystać nie tylko dorośli Małopolanie, ale również uczniowie szkół średnich, podstawowych, a nawet dzieci w wieku przedszkolnym. Korzystanie z zajęć rozwijających pasje czy pozwalających lepiej poznać swój potencjał nie ma ograniczeń wiekowych. W ofercie Małopolskiego Tygodnia Kariery każdy znajdzie coś dla siebie!

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramami poszczególnych dni:

oraz postami dotyczącymi wydarzeń, które cyklicznie będą się pojawiać na: http://www.facebook.com/wupkrakow.

Na niektóre z wydarzeń obowiązują wcześniejsze zapisy.

Inicjatorem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Za koordynację OTK w Małopolsce jak co roku odpowiada Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

https://pociagdokariery.pl/aktualnosci/1556-xv-ogolnopolski-tydzien-kariery-talent-i-praca-to-sie-oplaca?fbclid=IwAR0KTypMssBHhCr8TGe5Vk9m1tQ0V3GEkCdZh8Uoxme8rL5HhInwuddfOp4