ZDROWO BO NA SPORTOWO

„Zdrowo bo na sportowo” – tak brzmi tytuł akcji prozdrowotnej zorganizowanej przez SK PCK. 

Od zeszłego tygodnia w naszej szkole promujemy sport. Przy pomocy ankiet sprawdziliśmy: m.in. Jak często nasi uczniowie uprawiają sport?, Z jakich powodów podejmują aktywność fizyczną?, W jaki sposób organizują sobie czas wolny oraz wakacje? itp.

W piątek 2 marca mieliśmy „ Dzień Fitnessu”. W czasie przerw na głównym holu wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć udział w ćwiczeniach fitness przy muzyce, prowadzonych przez uczennicez klasy 2 gimnazjum.

We wtorek 6 marca odbył się międzyklasowy konkurs wiedzy o sporcie. Dwuosobowe zespoły rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych. Klasy 4-6 szkoły podstawowej oraz klasa 7 SP, 2 i 3 gimnazjum. Zawodnicy musieli wykazać się szeroka wiedza na temat dyscyplin sportowych, sportowców, a także zimowych i letnich Igrzysk Olimpijskich.

A oto wyniki:
Klasy młodsze:
1 miejsce – klasa 4b
2 miejsce – klasa 5
3 miejsce – klasa 6
4 miejsce – klasa 4a
Klasy starsze:
1 miejsce – klasa 3g
2 miejsce – klasa 7
3 miejsce – klasa 2g

„Dlaczego warto uprawiać sport?” tak brzmiał tytuł kolejnego zadania konkursowego, w którym uczniowie musieli stworzyć plakat zachęcający do uprawiania sportu. Pomimo trudnego zadania kilka osób podjęło wyzwanie i przygotowało ciekawe prace.
W środę 7 marca podczas apelu wszystkim uczestnikom obu konkursów zostały wręczone przez panią Agnieszkę Kolasę (organizatorkę konkursu) upominki i pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie gratulujemy!